#_ارتباط_وانس_با_امام زمان(عج)_1

در نهمین روز از ماه صفر، در سال یازدهم هجری، یعنی نوزده روز مانده تا پایان عمر پیامبر اکرم(ص)، بلال حبشی را به سراغ علی(ع) می فرستند تا به نزد رسول خدا(ص) بیایندد. بلال به سوی خانه علی(ع) می رود و ایشان را خبر می کند. وقتی علی(ع) نزد پیامبر(ص) آمدند و نشستند، حضرت به ایشان فرمودند:

ای علی❗️إنَّ جَبْرَئِیلَ أَتَانِی مِنْ عِنْدِ اللَّهِ بِرِسَالَه.؛

اکنون جبرئیل نزد من بود و از سوی خداوند نامه ای برای من آورد. در این نامه آمده است که من تو را نزد مردم بفرستم تا پیامی را برای مردم بازگو کنی.»

پیامبر(ص) پیام را به علی(ع) می گویند تا آن را برای مردم بیان کند.

بلال به همه مردم خبر می دهد تا در مسجد جمع شوند.

علی(ع) وارد مسجد شده و چنان که پیامبر(ص) فرموده بودند، بر منبر نشستند و فرمودند:

أَلَا مَنْ عَقَّ وَالِدَیهِ فَلَعْنَةُ اللَّهِ عَلَیه.؛ 

❗️آگاه باشید هر کس عاقّ پدر و مادرش شود، لعنت خدا بر او باد. آگاه باشید هر کس از مولای خود ببُرد (اطاعت نکند) لعنت خدا شامل حال او می شود. »

⭕️در این هنگام، عمربن خطّاب از جا برمی خیزد و رو به علی(ع) کرده و می گوید:

سخنی سر بسته آوردی؛ آیا تفسیر و شرحی دارد❓

علی(ع) جواب می دهند: خدا و رسولش بر تفسیر آن آگاهی بیشتری دارند.»

همگی به سراغ پیامبر(ص) می روند تا تفسیر پیام را بشنوند. پیامبر(ص) فرمودند:

هر کس عاقّ والدینش شود، لعنت خدا بر او باد! بدانید که من و علی پدران این امّت هستیم. هر کس عاقّ ما شود، لعنت خدا بر او باد❗️»

دیگر اینکه؛ هر کس از مولای خود اطاعت نکند، لعنت خدا بر او باد! بدانید که هر کس من مولای او هستم، علی مولای اوست و هر کس از او اطاعت نکند، لعنت خدا بر او باد!

و  بدانید❗️ که خداوند محبّت و دوستی خاندانم را مزد رسالت من قرار داده است و هر کس اجر مرا ندهد و با خاندانم مهربان نباشد، لعنت خدا بر او باد!

❔سوال :چرا پیامبر(ص) مامور شدعلی را بفرستد تا این مطلب را بگوید که من وعلی پدران این امت هستیم❓

قطعا یکی از پاسخها این است که مردم  بدانند که بعد از پیامبر(ص)امت اسلامی
بدون سرپرست نمی ماند و علی (ع) پدر امت خواهد بود و به همین ترتیب بعد از علی(ع)ائمه دیگر.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها